Hamak Duch czyli bujaj się z Lesovikiem

Firmę Lesovik poznaliśmy rok temu, planując naszą podróż po Bałkanach. Wszystko za sprawą pewnego czasopisma, na łamach którego proponowano hamak jako idealne rozwiązanie outdoorowe. Z racji tego, że z outdoorem jesteśmy na „ty”, postanowiliśmy, że musimy mieć na swoim wyposażeniu właśnie TEN hamak. Wybór padł na model Duch, a śmiało wam możemy powiedzieć, że wysokie możliwości obciążenia hamaka były dla nas niezwykle atrakcyjne. Wiadomo o co chodzi 🙂

img_20150606_192346

Ducha używamy już od ponad roku. Utrzymał obciążenie prawie 300 kg, deszcze, wiatry ;), a także wiele innych niesprzyjających mu okoliczności. Czy coś się zmieniło w strukturze hamaka po takich przejściach? Czy się postrzępił? Naderwał? Ma już dość? Nic z tych rzeczy. Poza drobnymi śladami użytkowania, możemy powiedzieć, że sprzęt wygląda jak nowy. A łatwo mu na naszych wyprawach nie było.

Jak już piszemy o plusach Ducha, to trzeba wspomnieć o jego kompaktowych wymiarach. Kojarzycie litrową butelkę coca-coli? To hamak Lesovika po spakowaniu jest mniejszy niż taka butelka. Co do wagi, to nie ma o czym pisać. Waga piórkowa. Tym samym hamak zawsze mamy pod ręką. W aucie zaraz obok gaśnicy. Bez problemu zmieści się też do bocznej kieszeni plecaka, gdzie zwykle wkłada się litrowe butelki.

dsc_7046

Czy ten hamak ma jakieś minusy? Na pewno nie potrafi schłodzić piwa ani przełączać kanałów w TV. Do materiału nie możemy się przyczepić, bo sprawdza się idealnie pod względem wytrzymałościowym i kompaktowym. Zawieszenie namiotu – sznurki, trzymają idealnie, ale… producent mógłby  końcówki sznurka zalepić plastikiem, bo lekko się rozplatają, jak sznurówki od buta bez plastikowego końca. Sprawę można załatwić przepalając je zapalniczką. To chyba na tyle.

Duch ze stajni Lesovika to idealny sprzęt dla każdej formy outdooru. Przyda się w podróży autem, pociągiem, samolotem, stopem. Jego poręczność sprawia, że w ogóle nie zabiera miejsca w plecaku, a my mamy dodatkowe, awaryjne rozwiązanie do spania w terenie. Cena 219 zł nie powinna odstraszać przy bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

g0640978