Najlepsza pamiątka z podróży

Pamiątka z podróży to jest coś! Podczas naszych wypraw jedni kupowali magnesy w każdym odwiedzonym mieście. Inni kupowali kartki pocztowe, a jeszcze inni wybierali coś z setek kiczowatych pamiątek w stylu otwieraczy do piwa, korkociągów, wachlarzy itp. Wszystko w jednym celu – aby mieć jakąś namacalną rzecz, która będzie się wiązać z podróżą. Choć pamiątki mogą mieć najróżniejszą postać, to chyba absolutnie każdy z wyjazdów przywozi pamiątkę jedyną w swoim rodzaju – zdjęcia.

Czy ktoś nie robi wakacyjnych zdjęć? Chyba nie ma takiej osoby. Natomiast jedno jest pewne – nie każdy zdjęcia drukuje. Zrozumiałe, najczęściej przywozimy ich setki, czasem tysiące i później nie ma już czasu na obróbkę, o wydruku nie wspominając.

Sam czasem drukowałem swoje zdjęcia pejzażowe w formacie do prezentowania na ścianie. W tym roku jednak postanowiłem podsumować trzy duże wyprawy team-from.pl w formie przystępnego wydruku, który w wygodnym do przeglądania formacie książkowym będzie prezentować duże, nasycone kolorami zdjęcia. Postawiłem na wydruk fotoksiążki od Saal-Digital.

Zdecydowałem się na fotoksiążkę w sporym formacie, bo a4. Twarda, błyszcząca okładka i matowe wydruki zdjęć na stronach o wysokiej gramaturze papieru. Co otrzymałem za cenę 175 zł? 26 stron naprawdę dobrego wydruku, który jednocześnie jest świetną pamiątką z podróży. Ceny fotoksiążek oferowanych przez Saal-Digital są różne. Wcale nie trzeba wydawać prawie 200 zł, aby otrzymać kawał dobrego materiału z podróży, ponieważ ceny zaczynają się już od niemal 50 zł. A od ilu zaczynają się ceny magnesów? pocztówek? i innych suvenirów?

Ogromną zaletą oferty Saal-Digital jest oprogramowanie służące do projektowania fotoksiążki, czyli aplikacja Saal Designe, w której projektowanie to sama przyjemność. Dla zaawansowanych fotografów firma przygotowała profile-ICC, które zagwarantują taki kolor zdjęć, jakiego oczekujemy. Choć tak naprawdę nie to powinno przyciągać do korzystania z oferty fotoksiążek. Największym atutem jest prostota tworzenia. Intuicyjne oprogramowanie, cena pod kontrolą i jakość.

Czy nadal będę kupował magnesy? Pewnie! Zawsze to fajnie zrobić wrażenie na znajomych pasją do podróżniczego zbieractwa. Ale na pewno też z każdej wyprawy zaprojektuję sobie fotoksiążkę, bo jeszcze lepiej zaimponować znajomym dobrymi obrazami tego, gdzie byłem i co widziałem.